Klimat Kaszub – Malwina Dzwonkowska na Zamku w Krokowej

Urodziłam się na Kaszubach, gdzie tworzę i czerpię inspirację z przyrody. Od najmłodszych lat jestem zakochana w sztuce i zajmuję się malarstwem. W 2007 rok otrzymałam tytuł plastyka jako absolwentka Policealnego Studium Plastycznego w Gdyni Orłowie.
Swoją twórczość prezentowałam na wielu wystawach zbiorowych i kilku indywidualnych, między innymi w Stężycy, Grudziądzu i Tczewie. Obrazy pokazałam również na „Salonie Wielkopolskim” w Czarnkowie oraz w Zamku Joannitów w Skarszewach w 2015 roku. Moje indywidualne wystawy w 2017 roku miały miejsce w Galerii Autorskiej 24B w Starogardzie Gdańskim oraz w Centrum Międzynarodowych Spotkań w Tuchomiu. W 2018 roku miałam dużą indywidualną wystawę w Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju, podczas której zaprezentowałam ponad pięćdziesiąt prac. Brałam udział w licznych plenerach malarskich na terenie całego kraju.
Moją ulubioną techniką malarską jest technika olejna. W swoich pracach ukazuję realistyczne przedstawienia nastrojowych pejzaży. Z wielką wrażliwością staram się odtworzyć koloryt przyrody, ale ważniejszą kwestią są atmosfera i światło. Romantyzm tych polskich, głównie wiejskich klimatów Kaszub pokazuje, że lubię nawiązywać do mistrzów tego gatunku z końca XIX i początków XX wieku. Interesuję się również człowiekiem, czego konsekwencją są wykonywane przeze mnie portrety.
Bardzo dużo pracuję i z wielkim zapałem maluję każdy nowy obraz. Wciąż się rozwijam i doszkalam swój warsztat. Moje prace można oglądać w wielu prywatnych kolekcjach w Polsce i poza jej granicami. Jestem członkiem Związku Artystów Plastyków.

Malwina Dzwonkowska

Foto: Paweł Kriger, G. Patryn