‘Amor, amor…’

Anna Jurczyńska, Romuald Spychalski, Adam Wojtasik zapraszają na koncert pt. ‘Amor, amor…’
w najbliższą sobotę 28.07.2012 o 19:00 w zamku w Krokowej. Koncert składać się będzie ze znanych szlagierów musicalowych, przebojów muzyki filmowej oraz najpiękniejszych utworów Andrea Bocellego, Whitney Houston, Franka Sinatry, Celine Dion, Josha Grobana i innych znanych artystów…

Spychalski, Jurczyńska, Wojtasik

Anna Jurczyńska – ukończyła z wyróżnieniem Panstwowa Szkołe Muzyczna w Brzezinach, w klasie gitary klasycznej. Muzyka, która wykonuje to utwory z pogranicza muzyki rozrywkowej, musicalowej, a nawet klasycznej. W jej repertuarze znaleźć można utwory wokalistek takich jak: Celine Dion, Whitney Houston, Maria
Carey, Barbara Streisand, Lara Fabian , Sarah Brightman, Anna Jantar, Sława Przybylska. Ze szczególna przyjemnością wykonuje duety, które wymienione wyżej wokalistki wykonują z artystami takimi jak m.in. Andrea Bocelli, Julio Iglesias, Jose Carreras czy Michael Buble… Jej talent i umiejętności wokalne zyskały powszechne uznanie, co zaowocowało współpraca i występami z wieloma znakomitymi śpiewakami operowymi i wokalistami polskich scen muzycznych m.in. z Dariuszem Stachura, Joanna Cortes, Katarzyna Kołodziejczyk, Sylwia Nowicka, Rafałem Songanem, Romualdem Spychalskim, Marcinem Ciechowiczem, Krzysztofem Gwiazda, Jackiem Szymańskim, Dariuszem Wójcikiem i innymi. Brała udział w wielu konkursach i festiwalach ogólnopolskich, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Szczególne miejsce w jej dorobku zajmują koncerty z okazji “Dni Łodzi” z udziałem Dariusza Stachury, Adama Zdunikowskiego, Pawła Skałuby i Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi, koncert noworoczny z udziałem Rafała Songana odbywający się na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu, a tak¿e Europejski Festiwal “Impresje muzyczne” Drozdowo-Łomża.

Romuald Spychalski – wokalną karierę rozpoczął n a scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu rola Tamina
w “Czarodziejskim Flecie ” W. A . Mozarta . Koncertował w Niemczech, Francji oraz Stanach Zjednoczonych. Na terenie Polski występował m.in. w warszawskiej Sali Kongresowej, Filharmoniach w Warszawie, Poznaniu, Białymstoku, Krakowie i Częstochowie. Brał udział w kursach mistrzowskich m.in. prowadzonym przez gwiazdę Metropolitan Opera w Nowym Jorku – Gwendolyn Bradley. Trzykrotnie, na zaproszenie Bogusława Kaczyńskiego brał udział w Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Występował z popularnymi śpiewakami polskiej sceny i estrady, m.in. Bogusławem Morka, Dariuszem Stachura, Grażyną Brodzińską, Joanna Cortes, znakomitymi dyrygentami Jerzym Salwarowskim, Mirosławem Jackiem Błaszczykiem, Sławomirem Chrzanowskim, Łukaszem Borowiczem.
W jego bogatym repertuarze znajdują się utwory z gatunku liryki wokalnej, dzieła oratoryjno-kantatowe, arie
i duety operowe i operetkowe, pieśni neapolitańskie, utwory m.in. Jana Kiepury, Andrea Bocellego i Franka Sinatry .

Adam Wojtasik: w 2009 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.
Brał udział w licznych konkursach i przesłuchaniach. W 2009 roku otrzymał Nagrodę Specjalną
Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków na I Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym w Łodzi. Swoje umiejetnosci doskonalił uczestniczac w wielu kursach mistrzowskich. Już podczas studiów rozpoczął działalność koncertowa, współpracujac z wieloma znakomitymi pianistami oraz orkiestrami.
Był członkiem Big Bandu Akademii Muzycznej w Łodzi pod dyrekcja Jacka Delonga, wielokrotnie nagradzanego
na konkursach i festiwalach saksofonisty. W 2009 roku wystapił jako solista, wykonujac z Orkiestra
Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej Koncert na saksofon altowy i orkiestre smyczkowa Es-dur op.109
Aleksandra Głazunowa. W 2010 roku został zaproszony do udziału w koncercie upamietniajacym ofiary katastrofy smolenskiej “Chicago for Poland – Memorial tribute koncert” w Millennium Park w Chicago.
Współpracuje z Filharmonia Łódzka im. A. Rubinsteina i Teatrem Wielkim w Łodzi. Artysta często koncertuje w kraju i za granicą, wykonując zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

« Polecane oferty 123456789 »