Letnie Granie z Dominiką Glapiak

W ramach Krokowskiego Lata Muzycznego 2019 mieliśmy przyjemność gościć wszechstronną pianistkę koncertującą zarówno jako solistka, jak i kameralistka w wielu krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Izraelu oraz Chile i Peru. Swoje umiejętności doskonaliła w czasie studiów podyplomowych u prof. Diny Yoffe w Dusseldorfie oraz studiów magisterskich w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala i w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.
Dominika Glapiak jest laureatką konkursów muzycznych w kraju i za granicą. Wielokrotnie nagradzana zarówno w dziedzinie muzyki solowej jak i kameralnej.  Jest również laureatką stypendiów i wyróżnień w tym: „Primus Inter Pares” na najlepszego studenta Trójmiasta, Stypendium Societe Frederic Chopin-Geneve, Stypendium Miasta Gdańska , Stypendium dla Twórców kultury Marszałka Województwa Pomorskiego, Stypendium Instytutu Adama Mickiewicza,  Stypendium Twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Krokowscy słuchacze mieli możliwość poznania źródła inspiracji samej pianistki i odbyć z nią wspaniałą podróż muzyczną inspirowaną poezją, literaturą, malarstwem i wieloma osobowościami z wielu dziedzin sztuki. Pianistka wyśmienicie zaprezentowała utwory Fryderyka Chopina: Mazurki op. 17, Walc cis-moll op. 64, Grande Valse Brillante op. 18, Sonatę A-dur op. 2 nr 2 Ludwika van Beethovena, Obrazki z Wystawy Modesta Musorgskiego, Improvisations nr 15 Hommage a Edith Piaf i nr 12 Hommage a Schubert Francisa Poulenca.