W sercu Europy

Z cyklu koncertów Krokowskie Lato Muzyczne znakomita wokalistka Paulina Martini z przyjaciółmi zabrała Państwa z Warszawy przez Moskwę, Paryż, Berlin i Madryt do Rzymu w cudowną, muzyczną podróż po Europie.

Przewodnikami Państwa byli niezwykle uzdolnieni muzycy koncertujący solo, z zespołami, znanymi muzykami, doświadczeni w różnych gatunkach muzycznych, a w murach naszego Zamku ukazali Państwu swój profesjonalizm, swoje ciągłe dążenie do perfekcji harmonizujące z niezwykłą wrażliwością muzyczną.

Perkusją zawładnął – Piotr Dudek – fascynat muzyki big bandowej i rozrywkowej, kontrabasem – Marcin Grabowski – przede wszystkim jazzowy muzyk instrumentalista. Jan Freicher –król klawiszy, jest kompozytorem i to jemu zawdzięczamy aranżację wszystkich utworów koncertu.

Niewątpliwie w centrum zainteresowania była śpiewaczka, występująca na scenie już od 5 roku życia, studentka Gdańskiej Akademii Muzycznej, laureatka wielu konkursów, bardzo chętnie podróżująca po Europie, po to jedynie, by zdobyte doświadczenia muzyczne ze śpiewakami operowymi światowej sławy owocować mogły w ciągle nowych eksperymentach muzycznych, choćby takich, jakie przedstawiła w Krokowej – Paulina Martini.

Pani Paulina Martini podjęła wyzwanie zaśpiewania w sześciu językach pieśni muzyki filmowej, znanych standardów słynnych piosenkarzy zadziwiając bogactwem głosu, zmiennymi barwami dźwiękowymi i wyczuciem różnorodnego stylu. W Sali Balowej Krokowskiego Zamku do dziś brzmi jej czysty sopranowy głos i znakomita aranżacja utworów koncertu „W sercu Europy”.