Koncert Muzyki Kameralnej – 100 lat Niepodległości

Obchody 100 lecia Odzyskania Niepodległości zaakcentowaliśmy 06 listopada 2018 roku na Zamku w Krokowej koncertem młodych polskich muzyków . Koncert odbył się w ramach I Studenckiej Konferencji Artystyczno-Naukowej, którą zorganizowało Międzywydziałowe Koło Muzyki Kameralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Muzycy poprzez swoje interpretacje znanych utworów pokazali kształtowanie poczucia polskości jako wyrazu więzi świadomości narodowej i państwowej, zwłaszcza wśród młodzieży, pokazali, czym dla nich jest Polska.

fot. Bartosz Kołaczkowski

Młodzi artyści z całej Polski zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze zarówno pod względem składów ( trio fortepianowe, kwartet wokalny, duet fortepian i wokal oraz wiele innych) jak i prezentowanych dzieł. Koncert ten był wyśmienitą okazją do zadumy, i świętowania, setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program wieczoru w sposób niebanalny i momentami wręcz przewrotny przybliżył nam zagadnienie wolności w sztuce, życiu i to zarówno na płaszczyźnie osobistej jak i społecznej.

Sesja organizowana została przez Międzywydziałowe Koło Muzyki Kameralnej, które powstało pod skrzydłami macierzystej Akademii Muzycznej z inicjatywy studentów w 2017 roku.
Przewodniczącym Koła jest Patrycjusz Lorek, a jego opiekunami dr Dominika Glapiak i dr hab. Robert Kwiatkowski.