Muzeum Ziemi Puckiej w Pucku

Muzeum Ziemi Puckiej mieści się w dwóch budynkach – kamienicy i dawnym szpitaliku- i skupia zbiory w trzech działach: archeologicznym, historycznym i etnograficznym. Na wystawie archeologicznej zobaczyć nożna m.in. brązowy skarb z Władysławowa (m.in. naramienniki, tarczki spiralne, sierp, sztylet), najstarsze narzędzia krzemienne, naczynia, popielnice twarzowe i domkowe, ozdoby ( np. bursztynowa kolia, paciorki szklane i bursztynowe) czy dłubankę dębową  z VIII w. n.e..

Ekspozycja historyczna pozwala poznać m.in. dzieje średniowiecznego Pucka,historyczną rolę miasta w morskiej polityce władców polskich na przestrzeni wieków czy też Akt Zaślubin Polski z Morzem.

Zbiory etnograficzne mieszczą się w dawnym szpitaliku pod wezwaniem św. Jerzego. Zobaczyć tu można m.in. odtworzone wnętrza domu wiejskiego oraz warsztaty rzemieślnicze: krawiecki, szewski, tkacki, rogowiarski, sieciarnię i kuźnię.

Szczegółowych informacji dotyczących zwiedzania Muzeum Ziemi Puckiej w Pucku udzielą pracownicy recepcji hotelu w Krokowej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

« Polecane oferty 123456789 »