„Pamiętam ciche, jasne, złote dnie…” – Krokowskie Lato Muzyczne

Pieśnią „Pamiętam ciche, jasne, złote dnie…” Mieczysława Karłowicza do słów Kazimierza Przerwy-Tetmajera otworzyliśmy koncert z cyklu „Krokowskie Lato Muzyczne”.

Sopranistka Bogna Forkiewicz i pianista Paweł Rydl przygotowali niezwykle ciekawy program wielkich polskich kompozytorów: utwory dziecięce Karola Szymanowskiego, Witolda Lutosławskiego i Fryderyka Chopina.

Bogna Forkiewicz swoja przygodę z muzyka rozpoczęła w wieku 7 lat podejmując kolejno wyzwania w grze na fortepianie (w klasie fortepianu prof. Grażyny Fiedoruk-Sienkiewicz) i liczne studia wokalne, m.in. śpiewu solowego u prof. Zofii Janukowicz-Pobłockiej, ich kontynuację w Wielkiej Brytanii pod kierunkiem Emmy Kirkby i Jessici Cash i Holandii u Jard van Nes, kursy mistrzowskie w kraju i za granicą pod kierunkiem Barbary Schlick, Thomasa Hemsley`a, Renaty Scotto, Sylvii Geszty, Ryszarda Karczykowskiego i Teresy Żylis-Gary. Jest finalistka licznych konkursów zdobywając wyróżnienia i nagrody specjalne.
Paweł Rydl, gdański pianista doskonalił swoje umiejętności po ukończeniu Akademii Muzycznej w Gdańsku na wielu kursach pianistycznych solowych i muzyki kameralnej pod okiem i uchem takich profesorów jak Andrzej Jasiński, Kevin Kenner, Jean-Paul-Sevilla, Andrzej Tatarski. Jest laureatem majwyższych nagród w konkursach pianistycznych i kameralnych i koncertuje jako solista i kameralista w Polsce i poza jej granicami